دکتر خوب زنان و زایمان تهران

در این مقاله در صدد هستیم به طور اختصاصی به ویژگی ها و تمام معیارهایی که برای سنجش بهترین متخصص زنان در تهران یا بهترین دکتر زنان باید مورد نظر قرار دهیم، بپردازیم.

دکتر اعظم محمدی

یک متخصص خوب زنان و زایمان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین متخصص زنان که به نوعی بهترین دکتر زنان و زایمان نامیده می شود باید ویژگی هایی داشته باشد که بتوان به موفقیت درمان در کنار ایشان امیدوار بود.

  1. سواد و دانش

قطعا این نکته از بدیهیات است که پزشکی که به کار درمان مبادرت می ورزد باید در زمینه کاری و فعالیت تخصصی اش دانش و آگاهی های لازم را داشته باشد تا بتواند از تمامی آنها در امر تشخیص و درمان استفاده کند.

پزشکی که در زمینه مثلا فلان بیماری دانش لازم را ندارد چگونه می توان روند تشخیصی و درمانی موفقی را پشت سر بگذارد؟. قطعا در انجام تمامی اقدامات باید نقشه راه را بلد بود و نقشه راه در مراحل درمانی همان دانشی است که پزشکان دارند و بدون این نقشه محکوم اند به گمراهی و از را اصلی منحرف شدن.

انحراف از مسیر اصلی در درمان و در حوزه پزشکی نه تنها کارنامه کاری پزشک را خدشه دار می کند، بلکه آینده بیمار را نیز به خطر می اندازد و موجب می شود زندگی بیمار با مشکلات جدی روبرو گردد.

  1. تجربه و مهارت

 گاها مشاهده می کنیم سواد و دانش به عنصری بی پاسخ تبدیل می شوند و نمی توانند در روند درمان کمکی به پزشک داشته باشند. در این زمان تجربه و مهارت پزشک که طی چندین سال طبابت در اختیار اوست به کمک او شتافته و می تواند بالاترین تا ثیر را، در رفع و حل مشکلاتی ک به طور نادر اتفاق می افتند و نیز دانش نمی تواند پاسخی بدهد، داشته باشد.

  1. رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای

علاوه بر تجربه و مهارت و دانش و آگاهی معیار مهمی دیگر برای سنجش پزشکان وجود دارد و آن رعایت اصولی است که باید در روند درمان لحاظ شود. مهم ترین اصول، اصول اخلاقی و حرفه ای است که در صورتی که رعایت شوند می توانند هم علم پزشکی و هم اخلاق پزشکی را به بهترین درجه برسانند.

  1. رعایت مساوات در درمان بیماران و دغدغه داشتن نسبت به مشکل و بیماری مراجعه کننده

رعایت مساوات بین بیماران ویژگی ای است که در پی ویژگی قبلی یعنی رعایت اصول اخلاقی ایجاد می شود. پزشکانی که در کار خود مسائل اقتصادی را قرار می دهند بسیار به لحاظ اخلاقی و حرفه ای نزول پیدا می کنند. قطعا پزشکان هم باید درقبال خدماتی که ارائه می کنند پولی دریافت کنند ولی این موضوع نباید آنقدر مهم شود که بیماری که به لحاظ مالی مشکلی دارد در اولویت های درمانی بعدی قرار بگیرد و ابتدا به کسانی بپردازند که هزینه درمان را به طور کلی پرداخت کرده اند.

مهم ترین ویژگی هایی که محل کار بهترین دکتر زنان و زایمان باید داشته باشد چیست؟

قطعا محلی که دکتر زنان خوب در آن به انجام خدمات پزشکی می پردازد بسیار مهم است و باید ویژگی هایی داشته باشد تا همه عزیزان در آن بتوانند به درمان بپردازند.

از جمله این ویژگی ها:

  1. تمیز بودن مطب و یا مرکزی که دکتر زنان و زایمان در آن خدمت می کند.

مطب، کلینیک، مرکز درمانی حتما باید در فواصل زمانی کوتاه تمیز شده باشد تا از انتقال بیماری و میکروب جلوگیری شود.

کم نیستند مطب هایی که به دلیل حجم بالای مراجعه کنندگان منبع آلوگی شدند و اگر اقدامات بهداشتی برای آنجا انجام نشود قطعا محل درمان بیماری ها خود منشا بسیاری از بیماری ها قرار می گیرد.

  1. استفاده از ابزار الاتی که استریل شده و کاملا تمیز شده باشند.

ابزار آلاتی که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرند حتما باید تمیز باشند تا بتوان آن ها را برای تعداد زیادی از افراد استفاده کرد. در غیر این صورت نمی توان به موفقیت نتیجه درمان چشم امیدی داشت.

  1. رفتار شایسته پرسنل و کادر پزشکی که در مطب و یا مرکز درمانی به انجام وظیفه می پردازند

پرسنلی که در مرکز درمانی خدمت می کنند باید نهایت صبر و عطوفت را نسبت به بیماران و مراجعین داشته باشند و به بهترین شکل ممکن آنها را راهنمایی کنند. احترام و ادب در برابر مراجعین و همراهان آنان جزء وظایف اصلی پرسنل محسوب می شود که در جهت همیاری و همکاری با آنان باید رعایت شود.

بسیار مشاهده می شود که درگیری بین بیماران و پرسنل باعث می شود آرامش فضای بیمارستان یا مطب بهم بریزد و دیگران را ناراحت کند.

دکتــر اعظـــم محمــدی  متخصص زنـان، زایمـان و نـازایی  با بهره گیری از جدید ترین روش های تشخیصی و درمانی مجهز در زمینه مشکلات مربوط به زنان ومسائل مربوط به  نازایی  می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با  شماره  66097670  تماس بگیرید یا به آدرس  اینستــاگـرام  ایشان مراجعه نمایید .

نتیجه گیری

در انتها باید گفت حتما در انتخاب پزشک و نیز مرکزی که در آن به انجام کارهای درمانی خود می پردازید نهایت دقت و وسواس را داشته باشید.

زیرا که در بسیاری از موارد دیده شده است که زنان بدون هیچ گونه تحقیق و پرس و جو در خصوص سابقه کاری پزشک روند درمانی خود را زیر نظر آن پزشک خاص گذرانده است ولی به جهت کم تجربگی و ناپختگی پزشک مسیر درمانی به درستی و آگاهانه طی نشده است و همین موضوع باعث شده است نه تنها مشکل حل نشود بلکه مشکلی به قبلی افزوده شود و دیگر راهی برای رفع آن وجود نداشته باشد.

با تشکر از گروه سایت دکتر اعظم محمدی متخصص زنان،زایمان و نازایی در تهران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =