عمل بلفاروپلاستی در اهواز

چشم و اطراف چشم اولین ناحیه از صوزت است که تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله افزایش سن قرار گرفته و دستخوش تغییرات می گردد.با بالا رفتن سن یا بیماری عضلات و ماهیچه های اطراف چشم به مرور مقاومت و استحکام خود را از دست داده و شل و آویزان می گردد در نتیجه جربی های اضافی این نواحی را پر کرده وموجب می شود که فرد چهره ای عبوس وخواب آلود داشته باشد این افتادگی حتی ممکن است میدان و وسعت دید فرد را نیز کاهش دهد، جراحی بلفاروپلاستی یکی از جراحی هایی است که می تواند تمامی مشکلات مربوط به افتادگی پلک را به طور کامل و دائمی رفع نماید و چشمان پر انرژی و خوش حالت افراد را به آنها بازگرداند.

بلفاروپلاستی-در-اهواز

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک فرایندی است که به منظور درمان افتادگی پلک مورد استفاده قرار گرفت و استقبال زیادی از این جراحی شده است،

در اصطلاح می توان گفت که جراحی بلفاروپلاستی یک جراحی اصلاحی محسوب می گردد و افتادگی های اطراف چشم را بهبود می بخشد. به طور کلی می توان گفت که جراحی بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک شامل حذف پوست، چربی ها، ماهیچه ها و عضلات اضافی در اطراف چشم ها می باشد.

کاربرد بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی در مواردی چون موارد زیل مورد استفاده قرار گیرد:

  • رفع شلی و آویزانی پوست اطراف چشم که موجب ایجاد چندین لایه بر روی پلک می گردد و ظاهر طبیعی پلک بالا را تحت تاثیر قرار می داده و همچنین زاویه دید فرد را محدود می نماید.
  • حذف رسوبات چربی در چشم که به شکل پف در پلک ها ظاهر شده است.
  • حذف کیسه های زیر چشم.
  • بهبود افتادگی پلک پایین که در موارد حاد سفیدی زیر قرنیه را به نمایش می گذارد.
  • رفع چین و چروک و پوست اضافه در پلک پایین

آمادگی های قبل از جراحی بلفاروپلاستی

بسیاری از افراد قبلا از جراحی بلفاروپلاستی دچار استرس و نگرانی شدیدی می شوند و از عوارض احتمالی آن بیم دارند، اما جراحی بلفاروپلاستی و آمادگی برای انجام آن چندا پیچیده و دشوار نیست، مهم ترین مرحله در آمادگی برای این جراحی انتخاب یک پزشک متخصص خوب و مشورت بیماربا پزشک مورد نظر است، توصیه می گردد قبل از هرگونه برنامه ریزی برای جراحی بلفاروپلاستی حتما با پزشک خود ملاقات کرده و مورد بررسی قرار بگیرید.

یکی دیگر از موارد مهمی که قبل از جراحی بلفاروپلاستی لازم است به آن توجه گردد، تاریخچه پزشکی بیمار است، اگر شما در سوابق پزشکی خود در گذشته حالات و مشکلاتی مانند گلوکوم،مشکلات گردش خون، تیروئید،دیابت، خشکی چشم و آلرژی دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید، همچنین در صورت مصرف دارو یا قرص های ویتامین ،مکمل های گیاهی و مصرف الکل و دخانیات نیز لازم است پزشکتان در جریان قرار داده شود.

قبل از آماده شدن برای عمل جراحی پلک پزشک متخصص ممکن است چند آزمایش برای بیمار تجویز کند، مانند معاینات جسمانی و بینایی به منظور بررسی و سنجش چشم هاو همچنین آزمایش اشک.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی های زیبایی یا درمان در ناحیه گوش و حلق و بینی می توانید با دکتر محمد علی حسینی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز تماس حاصل نمایید. راههای ارتباطی با مطب ایشان:  ۰۶۱۳۴۴۴۹۸۹۴ یا پیج اینستاگرام .

فرایند جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی یکی از جراحی هایی است که بصورت سرپایی وقابل انجام می باشد و نیازی به بستری شدن فرد ندارد، این جراحی اغلب به صورت بیحسی موضعی انجام می گیرد مگر در برخی موارد که پزشک تشخیص دهد که بیماردر طی جراحی تحت بیهوشی عموی قرار گیرد.

در این روش پزشک متخصص ابتدا به پلک ماده بی حسب تزریق می نماید سپس با ایجاد برشی در ناحیه موزد نظر از پلک که اغلب پلک های بالا در اولویت هستند شروع به برداشتن پوست اضافی و چربی های اضافی در ناحیه می کند ودر صورت لزوم برخی از بافت ها را به نواحی دیگری ار پلک انتقال می دهد. در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین  که اغلب به منظور برداشتن کیسه جربی در زیر چشم می باشد، پس از تزریق بیحسی و ایجاد برش در ناحیه مقداری از پوست زیر پلک را نیز برمیدارد.

هزینه جراحی بلفاروپلاستی

جراحی پلک اگر با هدف بهبود زاویه دید و افزایش بینایی باشد اغلب تحت پوششش بیمه قرار میگیرد در غیر اینصورت این جراحی ،به عنوان جراحی زیبایی محسوب شده و هزینه آن بطور آزاد محاسبه می گردد، در صورت اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی با پزشک متخصص خودمشورت نمایید.

باتشکر مدیریت سایت دکتر محمد علی حسینی متخصص گوش و حلق و بینی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + شش =